Uważam, że wysłuchanie innych poglądów na światowe tematy, nie zaszkodzi.
Dodam, że jest wiele osób, które mają wschodnie korzenie, pamiętają ludzi z tamtąd i z sentymentem słuchają tego dziennika. Są starzy, nie potrafią obsługiwać komputera, i cieszą się, gdy ktoś im przeczyta gazetę, lub opowie co się dzieje na świecie. Opowie zwyczajnie, powoli, bez pośpiechu. Nasi obecni lektorzy radiowi robią to tak szybko, że do starczych uszu dociera co piąte słowo. Niestety taka jest prawda.
Pobierz plik audio wiadomości na swój kmputer.
Strona Głos Rosji jest dostępna pod adresem http://polish.ruvr.ru.
W Mińskim metrze doszło do wybuchu.
Jak donoszą naoczni świadkowie, zakrwawionych ludzi wyprowadzano na ulicę i posadzono do karetek pogotowia ratunkowego. Ciężko rannych wynosili na rękach pracownicy ministerstwa do spraw sytuacji nadzwyczajnych. Przed tym informowano, że, według nieoficjalnych danych, około 50 poszkodowanych umieszczono w szpitalach z poparzeniami i urazami. Na urazy składa się przeważnie zwęglenie i uszkodzenie kończyn dolnych – stanowi to dowód potężnego wybuchu. Z zeznań naocznych świadków oraz danych, znajdujących się w posiadaniu białoruskich internetowych środków masowego przekazu wynika, że na stacji „Oktiabrskaja” uszkodzone są konstrukcje nośne. Ewentualnie, do wybuchu doszło w ostatnim wagonie pociągu.
Kliknij aby przeczytac caly artykuł...
11 kwietnia przypada międzynarodowy dzień wyzwolenia więźniów obozów faszystowskich. Wprowadzony został na mocy decyzji ONZ dla upamiętnienia międzynarodowego powstania więźniów obozu koncentracyjnego „Buchenwald”.
66 lat temu, 11 kwietnia 1945 roku nad Buchenwaldem zatknięto sztandar wolności.
Kliknij aby przeczytac caly artykuł...
Lub wysłuchaj artykułu w wersji audio:
Pobierz plik audio artykułu na swój komputer.
Według Dmitrija Miedwiediewa, „odpowiedzialność za zbrodnię spada na barki przywódców Związku Radzieckiego z tamtego okresu, natomiast próby wysuwania innych wersji nie mają żadnych podstaw – ani w postaci dokumentów historycznych, ani też faktów”. W miasteczku Katyń wiosną 1940 roku rozstrzelano tysiące polskich oficerów.
Kliknij aby przeczytac caly artykuł...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz